خبرنامه
سالنما
لینک به ما
نکته روز

امام علی (ع) فرمودند : زكات دانش، آموزش به كسانى كه شايسته آنند و كوشش در عمل به آن است.

هدف نهایی استکبار جهانی ناامیدی و دلسردی نسل جوان
مسئول بسیج اساتید استان اصفهان گفت: هدف نهایی استکبار جهانی ناامیدی و دلسردی نسل جوان به‌خصوص دانشجویان از انقلاب اسلامی است.

دولت‌آباد، محمد باقری در سلسله نشست‌های بصیرت افزایی کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت‌آباد با اشاره به برنامه‌ریزی دشمن برای دانشجویان گفت: مهم‌ترین قشری که دشمن می‌خواهد روی آن اهدافش را پیاده‌سازی کند، قشر دانشجو است که با استفاده از جنگ نرم به‌خصوص شبکه‌های اجتماعی افکار و توجه دانشجویان را به خود جلب کند؛ بنابراین وظیفه استادان دانشگاه است که قشر دانشجو را از این اهداف شوم آگاه کرده و اجازه ندهند، فضاسازی‌های رسانه‌های بیگانه ذهن دانشجو را از اهداف و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دور کند.

وی با بیان برخی از ترفندها و تاکتیک‌های عملیات جنگ روانی دشمن در فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای اظهار کرد: هدف نهایی استکبار جهانی، ناامیدکردن نسل جوان از انقلاب اسلامی است.

مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان افزود: اکنون دو رویکرد مهم در مقابله با نظام اسلامی قرار دارد. دسته اول براندازی علنی که در این استراتژی، تمام تلاش برنامه‌نویسان و برنامه‌سازان در راستای ساقط‌کردن نظام و ناکارآمد نشان دادن آن است. دسته دوم براندازی نرم که توسط بعضی از رسانه‌ها حتی با زیر سؤال‌بردن دسته اول نیز همراه است که در هر دو حالت با بصیرت و آگاه‌سازی جوانان دشمن این خواب را به گور خواهد برد.

باقری با بیان اینکه به تاکتیک‌هایی چون برچسب زدن، شایعه‌سازی، کلی‌گویی، دروغ بزرگ، اهریمن‌سازی، ایجاد تفرقه تکرار، ایجاد رعب و وحشت، مبالغه و ترور شخصیت باذکر مثال‌هایی به بیان راه حل مقابله با این تاکتیک‌ها پرداخت.

وی با مقایسه تطبیقی شرایط اقتصادی کشور‌های دنیا، راه حل مقابله با جنگ اقتصادی استکبار جهانی علیه ایران را فقط بصیرت افزایی و سرلوحه قراردادن شرایط دفاع مقدس دانست.

مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان افزود: تبیین اهداف و آرمان‌های مقاومت ۴۰ ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در برابر استکبار جهانی و نسبت آن با وحدت و ترویج فرهنگ انقلابی‌گری، ولایت‌مداری، خودباوری به‌ ویژه به نسل فرهیخته و دانشگاهی فریضه‌ای لازم و ضامن نهادینه‌سازی بصیرت و مجاهدت برای پیشرفت و سربلندی ایران بوده و به فرمایش رهبر معظم انقلاب  دانشگاه از مراکز بسیار مهم تربیت کشور است. 

1397/9/18
اطلاعیه های مرتبط :


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

کوچک کردن متن بزرگ کردن متن
تعداد بازدید : 507
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )