خبرنامه
سالنما
لینک به ما
نکته روز

امام علی (ع) فرمودند : زكات دانش، آموزش به كسانى كه شايسته آنند و كوشش در عمل به آن است.

در مراسم دانشجویان نو ورود واحد دولت آباد مطرح شد:
شهید دکتر مصطفی چمران الگوی یک دانشجوی مسلمان
مراسم ویژه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان اصفهان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از دولت آباد، حجت الاسلام عباسعلی حیدری  با اشاره به زندگی شهید مصطفی چمران گفت: دکتر چمران یک الگوی مناسب برای دانشجویان و جویندگان علم است. ایشان در زمان تحصیل نیز دانشجوی فوق العاده ای بودند به طوری که اساتید ایشان به نیکی از وی یاد می کنند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به تلاش های دشمن در ایجاد فضای یاس و نا امیدی افزود: هر دانشجو در هر مقطعی یک ظرفیت بالقوه است. به واسطه علم و فن آوری می توانیم با دیگران رقابت کنیم و عامل مهم پیشرفت و ترقی دانشگاهیان هستند.
عباسعلی حیدری افزود: اکنون بعد از گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی وظیفه همه ما است که دین خدا و انقلاب را یاری کنیم و تمامی امکانات و زیرساخت ها برای این است که در این مسیر موفق شویم. وی با اشاره به جنگ اقتصادی و رسانه ای دشمن اظهار کرد: متاسفانه برخی در این جنگ سست شده اند. در زمان صدر اسلام محاصره شعب ابی طالب اتفاق افتاد و مسلمانان در مضیقه قرار گرفتند. در همان زمان نیز برخی از یاران پیامبر سست بودند و آیه 54 سوره مبارکه مائده در مورد ایشان نازل شد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به نظریه فوکویاما نظریه پرداز مشهور آمریکایی ادامه داد: ما هم معتقد به پایان تاریخ و فرجام تاریخ هستیم اما نه آن فرجامی که شما می گویید با تسلط لیبرال دموکراسی آمریکایی. بلکه اندیشه ما اندیشه قرآنی است و فرجام کار با انسان های با تقوا است.
محمد باقری سرپرست واحد دولت آباد نیز ضمن خوش آمد گویی به دانشجویان جدیدالورود طی سخنانی با دعوت دانشجویان به ارتباط با مجموعه های فرهنگی دانشگاه به بیان راه های ارتباطی دانشجویان با هیات رییسه واحد و ارائه نظرات و پیشنهادات سازنده از طریق پست الکترونیکی، پیام کوتاه و ارتباط حضوری پرداخت.
رحمان ساعدی نیز ضمن تبریک به دانشجویان جدیدالورود گفت: اکنون دانشجویان حق انتخاب محل تحصیل خود را دارند. دانشجویان با توجه به امکانات و شرایط یک دانشگاه مبادرت به انتخاب محل تحصیل خود          می کنند.
معاون اداری و مالی واحد دولت آباد با اشاره به ملزومات مورد نیاز در کنار مدرک تحصیلی در زمان جذب در بازار کار افزود: توصیه می کنم حتما در کنار تحصیل به فراگیری نرم افزار ها و موارد تخصصی رشته تحصیلی خود بپردازید.
حجت الاسلام شاه سنایی مسئول دفتر فرهنگ اسلامی واحد دولت آباد نیز ضمن تشکر از حضور  خانواده ها  در این مراسم گفت: انتظار از خانواده های محترم این است که در طول ترم حداقل یک بار به دانشگاه مراجعه نموده و از اوضاع و شرایط تحصیلی دانشجوی خود مطلع شوند.
در ادامه این مراسم زهرا حیدران معاون علمی دانشگاه ضمن معرفی مسئولان و کارشناسان حوزه آموزشی و پژوهشی به بیان نکات مهم در این زمینه پرداخت.