خبرنامه
سالنما
لینک به ما
نکته روز

امام علی (ع) فرمودند : زكات دانش، آموزش به كسانى كه شايسته آنند و كوشش در عمل به آن است.

رسالت اصلی بسیج حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی است
مسئول سازمان بسیج اساتید اصفهان گفت: رسالت اصلی بسیج، حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.
دکتر محمد باقری در حاشیه مراسم غبارروبی از مزار شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد، روز بسیج را فرصت مغتنم احیای ارزش‌های انقلاب اسلامی دانست.

وی گفت: روز بسیج در جذب حداکثری که راهبرد مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز هست، فرصت بسیار مناسبی است تا با معیار اندیشه و تفکر بسیجی، روحیه و انگیزه و اعتقاد استادان نسبت به مهم‌ترین ارزش‌های نظام به معرض سنجش گذاشته شود و تلاش ایشان برای احیای ارزش‌های انقلاب در سطح دانشگاه و جامعه را بسنجد.

مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان با بیان رسالت اصلی بسیج مبنی بر حفاظت از دستاوردهای  انقلاب اسلامی افزود: اندیشه بلند بنیان‌‌گذار کبیر انقلاب  به‌عنوان تشکیل بسیج در جان و دل مردم نفوذ کرد و در طی چهاردهه با نمودهای متفاوت، انقلاب اسلامی را ایجاد و در طول جنگ تحمیلی گام‌های جدی برداشته شده و تلاش‌های زیادی در بازسازی اقتصادی رقم خورد.

باقری با اشاره به هویت بسیج به عنوان بالاترین دموکراسی دینی اظهار کرد: بسیج به‌عنوان یک الگو برای کشورهای دیگر، قدم در عصر تمدن سازی نهاده است. بسیج در عرصه‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی، نظامی و اقتصادی خود موفق عمل کرده  و با منویات رهبر معظم انقلاب افق‌های بلند و روشنی را ترسیم کرده است. البته نخبگانی از جامعه  استادان دانشگاه نیز در این راه حضور جدی و مؤثری از ابتدای انقلاب تا کنون داشته‌اند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت‌آباد افزود: استاد بسیجی را بیشتر باید با مؤلفه‌های علمی، عقیدتی و اندیشه‌ای در جامعه شناخت.یک استاد بسیجی دارای شاخصه‌های مهمی چون ایمان، تفکر، بصیرت، شجاعت، خودباوری، اخلاص، اهل نظر، عمل‌گرا، کارآمد، امیدوار، دارای روحیه جهادی، وظیفه محور، منظم، حسن خلق و در نهایت ولایت مداری است. استاد بسیجی با تمام توان تصمیم به حل مشکلات و معضلات جامعه داشته و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه یک استاد بسیجی خود فرمانده مقابله با جنگ‌نرم در سطح جامعه و دانشگاه است ادامه داد: وظیفه استادان بسیجی آماده‌سازی و بصیرت‌افزایی دانشجویان و آحاد جامعه به عنوان افسران  این عرصه پیچیده و سخت است. استادان بسیجی در عرصه سیاست یک فعال انقلابی، جهادی و با بصیرت است که موظف به انتقال این بصیرت به جوانان و نسل‌های بعدی است.

باقری افزود: استادان دانشگاه با روحیه و انگیزه‌های جهادی که یادگار دوران دفاع هشت ساله است، توانسته‌اند اقدامات قابل توجهی را در پروژه‌های گوناگون خصوصاً در دانشگاه آزاد اسلامی انجام داده و در یافتن راه حل برای عبور از مشکلات و معضلات کشور تلاش‌های مؤثری انجام دهند.

1397/9/14
اطلاعیه های مرتبط :


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

کوچک کردن متن بزرگ کردن متن
تعداد بازدید : 515
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )