#صدای برخوار#
#خبر گزاری تسنیم#
#خبر گزاری فارس#
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد، محمد باقری در افتتاحیه مرکز رشد واحدهای فناوری و کارآفرینی، باشگاه بدنسازی و 4 مدرسه از مدارس سما واحد دولت آباد ضمن تبریک هفته بسیج گفت: دانشگاه مبدا همه تحولات است.


علیرغم تعداد بالای دانشگاه ها هنوز نتوانسته ایم مسئولیت خود را در قبال پرورش نخبگان انجام دهیم. دانشگاه ها پس از گذراندن نسل اول دانشگاها به عنوان نسل آموزش و نسل دوم که نسل پژوهش بود وارد نسل سوم دانشگاه ها که نسل کارآفرین است شدند اما هنوز نسل سوم به درستی محقق نشده است. امروز با افتتاح مرکز رشد در این دانشگاه،  گام های خوبی را در زمینه کارآفرینی خواهیم برداشت.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد اظهار کرد:  آزاد اسلامیبا توجه به سیاست های کلان دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر تبدیل پژوهش به صنعت و فناوری و همچنین نیاز به جنبش نخبگانی در دانشگاه راه اندازی مرکز رشد واحدهای فناور در دستورکار قرار گرفت که به لطف خدا امروز با افتتاح این مرکز فعالیت های پرثمری در این حوزه انجام خواهد شد.
وی اظهار کرد: مرکز رشد شامل هشت هسته فناوری است که در این مرکز هسته‌ها و ایده‌های جدیدی که به دانشگاه مراجعه می‌کنند توسط هیأت داوران مورد بررسی قرار گرفته و پس از تأیید تسهیلات لازم شامل مکان، حمایت‌های مالی و پشتیبانی، حمایت‌های علمی و معنوی از طرف دانشگاه برای هسته‌ها تأمین می‌شود، تا در آینده ایده‌ها تبدیل به شرکت دانش بیان و منجر به تولید انبوه محصولات فناور و دانش‌بنیان شود تا قدمی در حل معضلات خرد و کلان  شهرستان، استان و کشور برداشته شود.
باقری افزود: تسهیلات دانشگاه بسته به نوع طرح متفاوت است، این فعالیت‌ها با هدف ایجاد یک پل ارتباطی توسط دانشگاه و استفاده از ظرفیت صنعت است، در همین راستا امروز از سامانه «شاصَد» - شبکه ارتباطی صنعت و دانشگاه - به منظور نزدیکی این ارتباط از طریق سایت رونمایی می شود.
 سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد  با اشاره به افتتاح باشگاه بدنسازی گفت: باتوجه به دغدغه مقام معظم رهبری  در زمینه تحصیل، تذهیب و ورزش در قشر جوان و زیرساخت های مناسبی که در واحد وجود داشت و همچنین نیاز دانشجویان به محیط های سالم ورزشی، امروز سالن بدنسازی واحد نیز به بهربرداری می رسد که امیدواریم جوابگوی نیازهای ورزشی دانشجویان باشد.

وی افزود: با توجه به لزوم توسعه مدارس مهارتی سما و سیاست های کلان دانشگاه آزاد اسلامی و تاکیدات ریاست محترم هیات امنا و ریاست دانشگاه آزاد اسلامی در این زمینه در حال حاضر تعداد مدارس سمای این دانشگاه به 7 مدرسه افزایش پیدا کرده است. امسال 4 مدرسه به مدارس سما افزوده شده که امروز یکی از این مدارس به صورت نمادین افتتاح خواهد شد. در زمینه توسعه مجتمع های مهارتی سما نیز با توجه به ظرفیت هایی که در شهرستان برخوار وجود دارد در آینده شاهد راه اندازی مجتمع مهارتی خورزوق و مجتمع مهارتی دولت آباد خواهیم بود. توسعه شرکت های دانش بنیان و راه اندازی مراکز تحقیقاتی آجر و فضای مجازی در دیگر اقدامات مهم این واحد دانشگاهی در آینده نزدیک است.
حجت الاسلام و المسلمین حیدری نیز با تبریک هفته بسیج گفت: معتقدم در طول 40 سال عمر با برکت انقلاب اسلامی هر جاکه روحیه بسیجی حاکم بوده است در هر بخشی، هر مدیریتی و هر سازمانی آثار و برکات شیرینی داشته است و بر عکس هرجا که خلاف این روحیه بوده امور با مشکل مواجه شده است.مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان اصفهان اظهار کرد: امروز به برکت منویات حکیمانه رهبر معظم انقلاب در دانشگاه های آزاد اسلامی شاهد یک جهش  و یک نهضت علمی و فناوری بزرگ هستیم. مطابق فرمایش امیرالمومنین (ع) علم انسان را توانمند می کند. ما امروز از ثمره علمی که در خدمت اعتقاد ما و مکتب اهل بیت (ع) قرار دارد استفاده می کنیم.

حیدری افزود: مدارس نقش بسیار مهمی در رشد و تربیت و بهینه سازی شخصیت افراد در کشف استعدادها و خلاقیت ها دارند و آینده کشور در گرو تربیت درست امروز در مدارس است.


نجفی مطرح کرد:
رویکرد حل مساله شعار امروز دانشگاه آزاد اسلامی
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان شعار امروز دانشگاه آزاد اسلامی را رویکرد حل مساله در سطح کشور دانست.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد، پیام نجفی در افتتاحیه مرکز رشد واحدهای فناوری و کارآفرینی، باشگاه بدنسازی و 4 مدرسه سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد با اشاره به ماموریت های دانشگاه آزاد اسلامی گفت: امروز ماموریت دانشگاه ها این است که به سمت رویکرد حل مسئله بروند و این ماموریتی است که امروز شعار مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کلان است. با حجم نیروی جوان و با استعدادی که این جوانان دارند مراکز رشد بهترین مکان برای بروز این استعدادها است.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به برگزاری جلسات مشترک دانشگاه اسلامی و اتاق بازرگانی اصفهان اظهار کرد: طی جلسات متعدد با اتاق بازرگانی در راستای ارائه راهکار برای جذب دانشجویان در 22 هزار صنعت استان، طرح پویش مطرح و راه اندازی شد. در طرح پویش این فرصت برای دانشجویان فراهم می شود که در قالب این طرح بتوانند وارد صنایع شوند.
نجفی با اشاره به لزوم وجود اینترنت ملی ادامه داد: دانشگاه ها می توانند به راه اندازی اینترنت ملی کمک کنند. با همراهی دانشگاه، مسئولین و سرمایه گذاران ایده های بسیار زیادی وجود دارد که می توانند محقق شوند.
وی با بیان نیاز ورود پایان نامه های دانشگاهی به صنعت اظهار کرد: باید پایان نامه های دانشجویی را به سمت نیازهای صنعت سوق دهیم واین قضیه جدی گرفته شود. برنامه ریزی هایی  صورت گرفته که بر اساس آن در برخی واحد های دانشگاهی سراهای تخصصی  نوآوری راه اندازی می شود که واحد دولت آباد نیز در این زمینه حضور فعال و جدی خواهد داشت.   
فرماندار شهرستان برخوار نیز با تبریک چهل سالگی تولد شجره طیبه بسیج گفت: بسیاری بر این باور هستند که ما بسیج را در جنگ بدست آوردیم درحالیکه حضرت امام(ره) در 5 آذر 58 یعنی زمانی که هنوز جنگ شروع نشده بود با افق دید گسترده خود دستورتشکیل بسیج 20 میلیونی را صادر کردند. در اردیبهشت همان سال نیز سپاه تشکیل شده و این دو حلقه مکمل یکدیگر توانستند نظام را از آسیب ها و خطرات نگه دارند.
عبدالله بنهری افزود: رسالت بسیج صرفاً حضور در جنگ نیست. ما بسیج سازندگی هم داریم. در عرصه مسایل داخلی و بحران ها مانند وقایع هفته گذشته نیز مشاهده کردیم که بسیج چگونه وارد عرصه شد. بسیج اساتید، بسیج دانشجویی، بسیج خواهران و مانند اینها همه برای مقابله با شیطان بزرگ آمریکا آماده شده است.

فرماندار شهرستان برخوار با اشاره به وقایع تاریخی اظهار کرد:
اگر تاریخ انقلاب اسلامی را ورق بزنید می بینید که از بدو تاسیس تاکنون همواره نظام آمریکا برآن بوده است که ایران اسلامی را مورد خدشه قرار دهند. از تجزیه استان ها، کودتای نوژه و جنگ 8 ساله و تحریم ها تا وقایع هفته گذشته همه نشان از خصومت آمریکا با یاران اسلامی دارد.

وی بیان کرد: امروز جنگ ما جنگ اقتصادی است. برای گذار از این جنگ اقتصادی باید سطح علم و معرفت و معلومات جامعه توسط آموزش و پرورش و مراکز آموزش عالی بالا برود. الحمدالله جامعه به خود باوری رسیده است. همانگونه که در بعد نظامی به توانمندی و خودکفایی رسیده ایم، باید در صنعت نیز به این خودکفایی برسیم و انتظار داریم دانشگاهی ها و صنعتگران ارتباط بین صنعت و دانشگاه را برقرار کنند.  
   1398/9/7 09:59    تعداد بازدید :  448


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

کوچک کردن متن بزرگ کردن متن
تعداد بازدید : 448
1/10 (تعداد آرا 1 نفر )